Preloader

Мексиканські археологи виявили уламки вітрильника, який затонув 200 років тому

Поки дослідники провели одне занурення, записавши GPS-координати затонулого корабля

Археологи виявили в Карибському морі корабель, який затонув понад 200 років тому після удару об рифи, про це повідомили в Національному інституті історії та археології Мексики.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Корабель було названо "Мануель Поланко" на честь рибалки, який у 1990-х виявив його. Корпус судна, виготовлений із деревини, майже повністю згнив.

"Збереглися якір, гармата й чавунні злитки, які використовували як баласт. Ці деталі відповідають англійському вітрильному судну кінця ХVІІІ – початку ХІХ століття", – зазначили в інституті археології.

Дослідники припустили, що екіпаж судна намагався уникнути катастрофи. Це випливає з того, що якір було спущено, найімовірніше, моряки намагалися прикріпитися до рифової перешкоди.

Поки археологи провели одне занурення в районі рифу Банка Чінчорро, записавши GPS-координати затонулого корабля.

"Важко говорити про розміри вітрильника, його вантаж та інші деталі, оскільки корабель лежить на рифовому бар’єрі, де сильна океанська течія", – уточнили вчені.

Територія, де затонув британський вітрильник, є підводним об’єктом культурної спадщини. Там уже виявили уламки 69 кораблів, що зазнали катастрофи.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-meksikanski-arheologi-znajshli-ulamki-parusnika-zatonulogo-200-rokiv-tomu-1501831.html”