Preloader

Починаючи з наступного року за прийняття пологів, лікування інсультів та інфарктів в Україні можна буде не платити

У 2020 році В Україні починається другий етап медреформи, в рамках якого в Програму медичних гарантій увійдуть послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження і направлення на ранню діагностику онкологічних захворювань.

Про це, як з’ясували журналісти, повідомила Національна служба здоров’я України на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, як повідомляється, саме за ці послуги НСЗУ буде платити медичним установам по пріоритетному тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безкоштовно і відповідної якості. Так, 8500 грн заплатять лікарням за пологи, 19 500 грн — за лікування одного інсульту, 15 800 грн — за лікування інфаркту.

Таким чином, українці зможуть отримувати відповідні послуги безкоштовно за направленням лікаря «первинки» або лікуючого лікаря.

Без направлення спеціалізовану медичну допомогу у відповідності з медичними показаннями можна буде отримати безкоштовно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Як повідомляли», 2 квітня 2018 року в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї», яка стала першим етапом медичної реформи.

У січні 2018 року для реалізації реформи була створена Національна служба здоров’я Украиїни — новий центральний орган виконавчої влади, який підпорядковується Міністерству охорони здоров’я. НСЗУ розпоряджається вказаною сумою виділених коштів, які йдуть на відшкодування вартості медикаментів в рамках програми «Доступні ліки», закупівлю препаратів, вакцин і надання гарантованих державою медичних послуг. Цей орган також перевіряє ефективність використання одержаних коштів.

Нагадаймо, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому закон «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів», запускає в країні медичну реформу.Джерело статті: “http://povin.com.ua/230545-11-09.html”