Preloader

Новий виборчий закон має бути уведений в дію вже з 2020 року

Новий виборчий закон має бути уведений в дію вже з 2020 року


Прийняття виборчого кодексу ВР — це крок уперед: без мажоритарки і з відкритими списками


Вітаю Україну з новим виборчим законом, з відкритими списками! Серед авторів нового Виборчого кодексу — мажоритарник від Голосу Леонід Ємець. Серед тих, хто добивався прийняття цих змін понад 10 років — є і члени команди Голосу!


Ще під час президентських виборів я радив Порошенку забезпечити прийняття цього закону, щоб нова рада обиралася за новими правилами, а старі корупціонери не лізли через мажоритарку. Він обрав стару політику і програв. А справедливість все одно перемогла.


Прийняття виборчого кодексу ВР — це крок уперед: без мажоритарки і з відкритими списками.

Але навіть, зробивши крок вперед, старі політики з ВР не забули про себе: нові правила виборів почнуть діяти тільки з грудня 2023 року, а отже за новою системою вибори в парламент пройдуть, якщо все піде за планом, аж у жовтні 2028-го. А тому «Голос» у новій Раді буде ініціювати зміни до Виборчого кодексу, щоб гармонізувати його з сучасним законодавством, а головне — вимагатиме ввести його в дію з 1 січня 2020 року.Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»

Джерело статті: “https://glavcom.ua/columns/vakarchuk/noviy-viborchiy-zakon-maje-buti-uvedeniy-v-diyu-vzhe-z-2020-roku-609108.html”