Preloader

Закон про імпічмент вигідний тим, хто не хоче притягнення Президента до відповідальності, – юрист

Процедура імпічменту Президента виписана в Конституції, і там не передбачено, що процедура імпічменту повинна регулюватися законом – вона регулюється лише Конституцією України. А закон про імпічмент вигідний тим, хто не хоче потім цієї процедури.


Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив юрист, економіст, представник України у Венеційській комісії в 2013-2017 роках Володимир Пилипенко.Експерт, коментуючи розгляд у ВРУ законопроєкту про ТСК, в якому зокрема є положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента, зауважив, що така процедура виписана в українському Основному законі ще 1996 року.


«Те, що політики в останні роки перетворили поняття «імпічмент» і з правового поля повернули його у поле передвиборчих програм, це не означає, що ми повинні як держава приймати окремий закон, який регулює процедуру імпічменту. Конституція чітко виписує всі процедури, і в Конституції не передбачено, що процедура імпічменту повинна регулюватися законом. Вона регулюється лише Конституцією України. Усе решта – це спроби захопити електорат, сподобатись виборцям», – наголосив Володимир Пилипенко.


Юрист акцентував, що жодних законодавчих ініціатив ухвалювати не потрібно: «Такий закон є – це Конституція України, і крапка».


Володимир Пилипенко припустив, що закон про імпічмент вигідний тим, хто не хоче потім процедури імпічменту і щоб Президента притягували до відповідальності.


Як повідомляли, 29 травня Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді України законопроект про особливості припинення дії повноважень Президента.


На сайті ВРУ оприлюднили текст президентського законопроекту про імпічмент.


Під час Погоджувальної ради 3 червня представник Президента України у ВРУ Руслан Стефанчук просив парламентарів найближчим часом розглянути президентський законопроект про імпічмент, а також законопроект про зняття депутатської недоторканності та забезпечення виборчих прав військовослужбовців.


4 червня народні депутати відмовилися включати до порядку денного президентський законопроект про імпічмент. Того ж дня нардепи розпочали розгляд у другому читанні законопроекту про ТСК, в якому зокрема передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/06/05/zakon_pro_impichment_vygidnyy_tym_hto_ne_hoche_prytyagnennya_prezydenta_do_1586681”