Preloader

Буткевич готується до великого розщепленню

Засновник мережі «АТБ» хоче приступити до вилуговування уранових руд на Миколаївщині. Це несе ризик радіаційного зараження територій

Публікація виробничих планів АЭСУ – данина законодавчим вимогам. Якщо точніше – Законом «Про оцінку впливу на навколишнє середовище», який в обов’язковому порядку передбачає залучення громадськості до обговорення запланованої діяльності промислових виробництв. Таким чином, держава захищає права та інтереси пересічних громадян.

У випадку з «Атомними енергетичними системами України» українців є від чого захищати. Плани цієї компанії передбачають ведення видобутку урану, що використовується для виробництва палива атомними електростанціями, способом так званого підземного вилуговування. Вона передбачає буріння мережі свердловин, через частину яких під землю буде закачуватися спеціальний хімічний розчин, а через другу частину цих свердловин – викачування так званого продуктивного розчину» (рідини з ураносодержащими рудами).

«Технологія виробництва включатиме будівництво відстійників, у яких будуть міститися продуктивні розчини. Потужність технологічної установки з переробки продуктивних розчинів складе 10 млн куб м/рік. Під час здійснення планової діяльності існує ризик забруднення компонентів навколишнього природного середовища хімічними речовинами та радіонуклідами. Загальна потреба в земельних ресурсах становить 254,7 га», – йдеться у вищезгаданому «Повідомленні про планової діяльності».

Там же вказується, що після відпрацювання уранового родовища АЭСУ «проведе повну рекультивацію земель та реабілітацію надр». Але жителів найближчих до Сафоновському родовищу населених пунктів (смт Казанка, а також сіл Великоолександрівка, Миколаївка, Троїцько-Сафоновое і Новомихайлівка) це навряд чи заспокоює, тому що вести видобуток урану на цій ділянці з допомогою хімічних реагентів можна десятиліттями.

На фото – Геннадій Буткевич

Майбутні заворушення жителів Миколаївської області – легко прогнозоване явище. Можливо, саме тому у команді Геннадія Буткевича вже зараз шукають способи мінімізації соціальної напруги.Джерело статті: “http://povin.com.ua/200527-15-05.html”