Preloader

Глава Міненерго РФ оцінив збитки від брудної російської нафти в нафтопроводі "Дружба" менше ніж у $100 млн

Новак заявив, що забруднену нафту з трубопроводу "Дружба" можуть продати на ринку з дисконтом

Загальні збитки від потрапляння на території РФ забрудненої нафти в експортний магістральний нафтопровід "Дружба" може становити менше ніж $100 млн. Про це заявив журналістам глава міненерго РФ Олександр Новак, повідомляє 15 травня "Интерфакс".

Міністр підкреслив, що загальні збитки для Білорусі, України та інших європейських країн не становили мільярди доларів. Він припустив, що загальна сума компенсацій може виявитися меншою за $100 млн.

Він зазначив, що наразі тривають роботи з відновлення трубопровідної системи, а суму збитків ще підраховують. Остаточна сума виплат буде відома після відновлення нормального функціонування трубопровідної системи.

Новак зазначив, що забруднену нафту з трубопроводу "Дружба" можуть продати на ринку з дисконтом кілька доларів.

19 квітня 2019 року концерн "Белнефтехим" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом із Росії. 22 квітня Мозирський НПЗ було виведено з ладу через неякісну російську нафту, про що повідомили у прес-службі підприємства. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів із РФ в Україну, Польщу та країни Балтії.

У ніч на 24 квітня Польща на невизначений термін зупинила транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба", 25 квітня до такого самого кроку вдалася Україна.

За попередньою оцінкою, обсяг неякісної нафти у трубопроводах системи "Дружба" на ділянках у Росії, Білорусі, Україні та Польщі становив приблизно 5 млн тонн. Від припинення транзиту за тиждень "Укртранснафта" втратила орієнтовно €1 млн.

7 травня Новак повідомив, що у справі про забруднення російської нафти затримано і заарештовано чотирьох осіб.

11 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна втратила сотні мільйонів доларів від надходження забрудненої нафти з Росії у трубопровід "Дружба".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-glava-minenergo-rf-otsiniv-zbitok-vid-brudnoji-rosijskoji-nafti-v-naftoprovodi-druzhba-mensh-nizh-v-100-mln-964937.html”