Preloader

Український стартап поскаржився на Apple

Український стартап поскаржився на Apple
Фото: Pixabay.com

Український стартап Kidslox опинився у центрі уваги світових ЗМІ після подачі скарги на корпорацію Apple, повідомляє Економічна правда.

Дві ІТ-компаній зі сфери батьківського контролю за мобільними девайсами подали скаргу до Європейської комісії з конкуренції на дії американської компанії Apple: стартап Kidslox із головним офісом у Черкасах, а також іспанська компанія Qustodio.

Позивачі звинувачують Apple у зловживанні монопольним становищем і «витравлюванні», що дозволяють контролювати перебування дітей за мобільними телефонами. Створивши власну програму батьківського контролю, Apple блокує оновлення своїх конкурентів або просто видаляє їх із AppStore.

На сьогодні із App Store видалено вже 11 додатків такого типу, наприклад Ourpact, Mobicip, Сurbi та інші. Kidslox та Qustodio ще в App Store і продовжують боротьбу.

Про справу написали The New York Times, BBC, CNN, Wired, Techcrunch, the Verge, Mirror, Sky News, Independent, The Times, MIT technology review та інші.

Компанії батьківського контролю підтримав у конфлікті з Apple відомий колишній директор Apple, якого називають «батьком iPod», Тоні Фаделл, присвятивши цій проблемі кілька дописів у Twitter.

There are two sides to every story...
Let’s stop the fight – Give developers what they need – a proper Screen Time API for Data & Control – that’s not crippled of course… https://t.co/WA3t18Z7vF

– Tony Fadell (@tfadell) 2 мая 2019 г.

Схожі до Kidslox проблеми з Apple місяць тому з’явились і в найвідомішого додатка для прослуховування музики – Spotify.

Нагадаємо: ЄС проведе розслідування проти Apple через скаргу Spotify – FT. Сервіс нарікає на використання Apple своєї домінуючої позиції в App Store.

Також читайте
Продажі комп’ютерів Apple падають через нестачу процесорів Intel
Продажі комп’ютерів Apple падають через нестачу процесорів Intel 6 травня 2019, 21:08
«Нафтогаз» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за домінування на європейських газових ринках
«Нафтогаз» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за домінування на європейських газових ринках 6 травня 2019, 20:04
Кіберполіція викрила власників піратського ресурсу kinogo
Кіберполіція викрила власників піратського ресурсу kinogo 6 травня 2019, 15:32

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20196872-ukrayinskij-startap-poskarzhivsya-na-apple”