Preloader

Суд оштрафував відомого журналіста на 357 тисяч за фото Порошенка з бандитом Нариком

Бабушкінський районний суд Дніпра постановив стягнути з головного редактора Цензор.Немає Юрія Бутусова 357 тисяч гривень за публікацію фотографії президента Петра Порошенка та кримінального авторитета Наріка і цитату генерального прокурора Юрія Луценка, опубліковані в Facebook.

Про це журналіст пише у блозі на Цензор.НЕМАЄ.

Згідно з текстом рішення суду, позивачі звернулися зі скаргою, зокрема, на публікацію в грудні 2018 року на особистій сторінці в Facebook «недостовірної інформації стосовно осіб позивачів, а саме їх участь в організованих злочинних угрупованнях».

Бутусов зазначає, що у вказаної в позові публікації міститься фотографія президента Петра Порошенка та кримінального авторитета Наріка і цитату генерального прокурора Юрія Луценка («Петровський, відомий у певних колах під ім’ям Нарік, проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цієї ОЗГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він залишив територію України, ряд членів його угруповання були затримані, а сама група була фактично розгромлена»).

Поряд з Порошенком і Єпіфаній на фотографії, за даними генпрокурора, «лідер організованого злочинного угрупування» Олександр Петровський, а зліва від Петровського в темних окулярах — «авторитет» на прізвисько Еміль, «права рука» Наріка.

При цьому, підкреслює журналіст, цитата Луценко знаходиться у відкритому доступі на сайті «Дзеркала тижня», а фотографія — на сайті президента України.

Рішення суддя Тетяна Єлісєєва винесла заочно ще 1 березня. Через 11 днів її звільнив Вища рада правосуддя (рішення №715) за численні порушення при винесенні судових рішень.

«Судячи з рішення проти мене, Єлісєєва – кишеньковий суддя Петровського і його угруповання, яка бралася за будь-які брудні рішення, які тепер все треба переглянути, в чиїх інтересах вона діяла. Втім, широко відомо, що Нарік фотографується з президентом Порошенко, оскільки його родина поріднилася з родиною депутата Блоку Петра Порошенка Андрія Павелка, голови бюджетного комітету Верховної Ради. І ось як Нарік використовує родинні зв’язки і високу політичну «дах», — пише Бутусов.Джерело статті: “http://povin.com.ua/190049-20-04.html”