Preloader

Росія вирішила не посилати спостерігачів на вибори в Україну "з міркувань безпеки"

У МЗС РФ поставили під сумнів прозорість і об’єктивність результатів майбутніх виборів президента України

Росія не буде скеровувати своїх спостерігачів на вибори президента України у зв’язку з відмовою української сторони в їх акредитації. Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ РФ, опублікованій 8 лютого.

"Розцінюємо відмову України від акредитації російських спостерігачів як грубе порушення міжнародних зобов’язань у сфері загальноприйнятих електоральних процедур. Тим самим завдано значної шкоди іміджу [Бюро з демократичних інститутів і прав людини] БДІПЛ, яке позиціонує себе як охоронців "золотого стандарту" принципів електорального моніторингу", – заявили в російському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС РФ вважають, що відсутність російських спостерігачів і закриття виборчих дільниць на території Росії ставить під сумнів прозорість і об’єктивність підсумків майбутнього волевиявлення українських громадян.

"У цих умовах російська сторона з міркувань безпеки наших представників у спостережній місії БДІПЛ ухвалила рішення утриматися від їх скеровування на Україну", – повідомили в російському МЗС.

18 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москві надійшло запрошення від ОБСЄ скерувати російських спостерігачів на вибори в Україні.

У МЗС РФ наголосили, що будуть домагатися присутності на виборах російських спостерігачів.

У ЦВК нагадали, що Росію в Українській державі визнано країною-агресором, і попросили іноземні держави та міжнародні організації врахувати цю інформацію, ухвалюючи рішення про скеровування на вибори в Україні офіційних спостерігачів.

7 лютого Верховна Рада України ухвалила закон, що забороняє присутність на виборах в Україні спостерігачів від РФ.

Директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір заявила, що недопуск спостерігачів від Росії на вибори порушує зобов’язання України.

8 лютого член Ради з прав людини РФ Ігор Борисов повідомив, що 11 лютого "буде спроба" в’їзду в Україну Єлизавети Борисової з Російського громадського інституту виборчого права та Христини Богданової з автономної некомерційної організації "Інститут електоральної громадської дипломатії" у складі довгострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

8 лютого БДІПЛ виключило двох росіян зі списку спостерігачів від ОБСЄ за виборами в Україні через відмову влади в акредитації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/rosija-virishila-ne-posilati-sposterigachiv-na-vibori-v-ukrajinu-z-mirkuvan-bezpeki-723391.html”