Preloader

Ставицький заявив, що заступники Луценка пропонували йому закрити справи в обмін на свідчення проти Януковича

Едуард Ставицький: Я громадянин Ізраїлю, і на даних мені законом підставах залишаю за собою права і претензії до всіх, хто мені заборонить виконати всі мої права

Екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що хоче дати свідчення в суді у справі екс-президента Віктора Януковича і розповісти про візит до нього в Ізраїль двох заступників генерального прокурора Юрія Луценка. Про це Ставицький повідомив у ефірі ізраїльського телеканала iLand, відео було опубліковано 8 листопада.

"Я саме і хочу під присягою не займатися балаканиною, як це ми чуємо від високопосадовців держави Україна. Заявити під присягою про всі наявні факти, які у мене були, як у період 2013 року (грудень), так і до 27 лютого 2014 року. А також про ті факти, які були 2016 року, вже коли я перебував тут і був громадянином Ізраїлю. Я не хочу зараз вдаватися в повні деталі й подробиці, але я думаю, що громадськості не тільки України та Ізраїлю, але також і міжнародній громадськості будуть вельми цікавими факти і ті обставини, за яких усе це відбувалося. І я вважаю, я не можу давати оцінку через суд, але як людина – можу", – сказав екс-міністр.

Він додав, що у нього є важливі факти, які можуть вплинути на рішення у справі Януковича.

"Я як дипломований юрист даю чітку оцінку кожному сказаному мною слову. І ще раз повторюю, і звертаюся безпосередньо до Дев’ятка Владислава Володимировича – це голова на суді Оболонському, – про те, що я маю суттєві факти. Суттєві, які можуть вплинути на результат рішення. Я прошу вас не відмовити мені у моєму праві за допомогою відеоконференції, за всіма нормами міжнародного права, під присягою висловити ці всі факти, щоб ви дали повну оцінку всім подіям, які відбувалися в той період, який розглядають у вашому суді. Я ще раз кажу, що я громадянин Ізраїлю, і на даних мені законом підставах залишаю за собою права і претензії – акцентую на цьому слові фрази – претензії – до всіх, хто мені заборонить виконати всі мої права, оскільки я є громадянином Ізраїлю", – підкреслив Ставицький.

Він додав, що передав адвокату Януковича Олександрові Горошинському письмові пояснення з відомих йому фактів за 2013–2014 роки, а також інформацію про те, що представники Генпрокуратури пропонували йому в обмін на свідчення проти Януковича припинити кримінальне переслідування.

"Обвинувачення йде іншим шляхом. Воно намагається через добування неправдивих свідчень, через так звані угоди примусити людей того чи іншого формату, щоб вони дали неправдиві свідчення на Віктора Януковича, і у такий спосіб зробити фальшиве свідчення. Як мені стало відомо від Едуарда Анатолійовича, до нього дійсно надходила пропозиція від заступників генерального прокурора, які прибули на територію Ізраїлю. Надійшла пропозиція дати неправдиві свідчення щодо Януковича. Для того, щоб натомість вони пообіцяли, як я зрозумів, припинити кримінальне провадження стосовно Едуарда Анатолійовича. На що, звичайно, Едуард Анатолійович відмовився від таких протиправних дій", – сказав Горошинський.

ВІДЕО
Відео: ILand TV / YouTube

Ставицький із 2007-го до 2010 року був головою правління НАК "Надра України", а з грудня 2012-го до лютого 2014 року обіймав посаду міністра енергетики України. Він виїхав із країни 27 лютого 2014 року.

У березні 2014 року в його квартирі в Києві відбувся обшук, під час якого виявили 42 кг золота і майже $5 млн готівкою. Екс-чиновника підозрюють у крадіжці об’єктів комплексу відпочинку "Пуща-Водиця".

Улітку 2015 року Ставицький заявив, що живе в Ізраїлі. 6 травня 2016 року в ефірі телеканала "112 Україна" під час відеовключення з Ізраїлю він показав ізраїльський паспорт на ім’я Натана Розенберга.

У квітні 2016 року Інтерпол на прохання української сторони оголосив його в міжнародний розшук. Того самого місяця Генпрокуратура попросила мін’юст Ізраїлю вручити Ставицькому повідомлення про підозру.

За даними проекту "Слідство.Інфо", 13 листопада 2016 року відбулася таємна зустріч заступників генпрокурора України зі Ставицьким, вона тривала приблизно годину. Представники ГПУ повідомили, що дійсно зустрічалися з екс-міністром, однак це було офіційно оформлене відрядження, а не таємна зустріч. Метою поїздки до Ізраїлю співробітників ГПУ була перевірка готовності Ставицького до співпраці зі слідством, але він, за словами прокурорів, від операції відмовився.

В обвинувальному акті щодо екс-міністра фігурують статті Кримінального кодексу "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", "легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом", "підробка документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів" та "службове підроблення".

У травні 2017 року Інтерпол зняв Ставицького з міжнародного розшуку.

8 травня 2018 року в ГПУ повідомили, що завершили досудове розслідування щодо Ставицького і передали справу до суду.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-stavitskij-zajaviv-shcho-zastupniki-lutsenka-proponuvali-jomu-zakriti-spravi-v-obmin-na-svidchennja-proti-janukovicha-491929.html”